Předání výtěžku humanitární sbírky do Heřmanic

V pondělí 6.9.2010 starosta František Končel a radní Miroslav Skála osobně předali starostovi Heřmanic Vladimíru Stříbrnému částku 100 000 Kč, kterou se občanům Mýta podařilo nashromáždit. Město přispělo ze svého rozpočtu 40 tisíci, ostatní věnovali Mýtští. Zástupci Mýta si vyslechli líčení dramatické povodně i jejích následků, které obec Heřmanice, jež byla vyhlášena v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2006 na 3. místě, bude napravovat jistě velice těžce a dlouho. Škody v katastru obce jsou odhadovány na cca 80 milionů. Proti této částce se náš příspěvek zdá být zrnkem v písku, přesto starosta obce občanům Mýta velice děkoval a ujistil naše zástupce, že je pro ně „každá koruna dobrá“. V současné době se v obci provádějí nejnutnější práce – úklid, provizorní lávky, zprovoznění komunikací, prořezávky stromů a bohužel bylo nutno  odstranit také pozůstatky 4 domů, které víceméně vzala voda. Při povodni, která trvala jen několik hodin a při níž stoupla voda z místního potoka o 2 metry, dokonce záchranáři museli 6 osob zachraňovat vrtulníkem. Heřmanice provází v souvislosti s povodní bohužel i jedno úmrtí místní občanky, jejíž tělo bylo nalezeno až v Polsku. Věřme, že tyto smutné informace postupně nahradí ty optimističtější a že jsme alespoň trochu přispěli malou pomocí.

Město Mýto touto cestou děkuje všem svým občanům, kteří nezůstali lhostejní a pomohli dobré věci.

Zde je malá fotoreportáž o předání daru a o aktuální situaci v Heřmanicích (6.9.2010):

a zde jsou panoramatické fotografie  postižné obce.
a zde je oficiální poděkování pana starosty Vladimíra Stříbrného všem dárcům

Informace k daňové uznatelnosti daru